special

Інформаційний маркетинг - Єжова Л.Ф.

20.3. Порядок розрахунку ціни на ПЗ

Інформація про аналоги і потреби в розроблюваних ПЗ

Для здобування інформації в організацій-конкурентів є декілька засобів: відстежування всіх публікацій, опитування з допомогою спеціальних анкет, особисте опитування розробників-конкурентів. Щоб мати найповніше уявлення про аналогічні дослідження і розробки, потрібно використати всі доступні засоби в комплексі. Організація цієї діяльності та попередній аналіз мають стати найважливішими завдання групи маркетингу.

Визначення попиту на ПЗ потрібне не тільки для встановлення верхньої межі ціни, але й для визначення тиражу ПЗ з метою розрахунку витрат.

Для прогнозування попиту на ПЗ найнадійнішим джерелом є самі покупці. Основним інструментом одержання інформації про користувачів є реклама на всіх етапах життєвого циклу ПЗ. Список потенційних користувачів поповнюється також за участі в ярмарках і виставках ПЗ, за рахунок інформації з комерційних БД, отриманої міжнародними каналами зв’язку. Вся ця інформація є базовою для розроблення засобів управління конкурентоспроможністю і корисністю ПЗ. Учасниками процесу є розробники, відділ маркетингу і користувачі.

Виділяються чотири етапи життєвого циклу ПЗ: планування, дослідження і розроблення, дослідна перевірка, впровадження та експлуатація.

Уже на першому етапі потрібна впевненість у тому, що в план будуть включені конкурентоспроможні й корисні ПЗ. Розроблені технічні завдання (ТЗ) на запропоновані ПЗ повинні надаватися потенційним користувачам для попередньої оцінки ступеня корисності. Раніше існувала практика відправляти ТЗ на конкурс до спеціалізованого відділення АН СРСР.

Остаточний висновок про якість ПЗ і супровідну документацію можна зробити тільки в процесі реальної експлуатації, однак управляти цими факторами потрібно до початку впровадження в практику, в період проведення досліджень і розробок.



 

Created/Updated: 25.05.2018

';