special

Економічна енциклопедія. Літера С

СОБІВАРТІСТЬ ПРОДУКЦІЇ [СЕБЕСТОИМОСТЬ ПРОДУКЦИИ]

- сума грошових вит-рат підприємства (фірми) на виробництво і збут продукції. Всі витрати поділять на виробничі і позавцробничі. До виробничих належать витрати на сировину, матеріали, енергетичні ресурси, амортизаційні відра-хування, заробітну плату, відрахування на соціальне страхування, сплату податків, процентів за кредит. До позавиробничих витрат належать витрати, пов'язані зі збу-том продукції, оплата маркетингових по-слуг, відрахування у бюджетні фонди, на під-готовку і підвищення кваліфікації кадрів, на соціальний розвиток підприємств. С.п. - узагальнений показник, який характеризує ефективність виробництва. Від рівня С.п. залежить кінцевий показник діяльності під-приємств - прибутковість. Тому важливи-ми є постатейний аналіз системи показни-ків, що формують С.п„ і виявлення резер-вів економії - оптимального використання засобів і коштів. Зниження С.п. є основним джерелом зниження ціни товару - запору-кою збільшення попиту населення, завою-вання ринку і збільшення прибутку підпри-ємств.

СОЛЕНІЗАНТ [СОЛЕНИЗАНТ]

- тимчасовий статус лю-дини, яка урочисто відзначає дату свого на-родження або день ангела, від якого похо-дить ім' я.

СОЛІДАРИЗАЦІЯ [СОЛИДАРИЗАЦИЯ]

- виявлення згур-тованості навколо когось, чогось.

СОЛІДАРНІСТЬ [СОЛИДАРНОСТЬ]

- 1. Спільність інтересів, однос-торонність, єдність думок і дій, співчуття їм. 2. Юридична спільна відповідальність.

СОЛО-ВЕКСЕЛЬ [СОЛО-ВЕКСЕЛЬ]

- зви-чайний вексель з підписом однієї особи, яка має здійснити платіж.

СОЛЬ [СОЛЬ]

- грошова одиниця Перу, до-рівнює 100 сентаво.

СОЛЬДО [СОЛЬДО]

- 1. Старо-давня срібна монета Португалії. 2. Італій-ська розмінна мідна монета - дорівнює 1/ 20 ліри, карбувалась з кінця XII ст., викорис-товувалась як розрахункова грошова одини-ця; була в обігу до 1947 р.

СОМ [СОМ]

- грошова одиниця Киргизії.

СОМАЛІЙСЬКИЙ ШИЛІНГ [СОМАЛИЙСКИЙ ШИЛЛИНГ]

- грошова одиниця Со-малі, дорівнює 100 центам. Введений у 1960 р.

СОРТ, ҐАТУНОК [СОРТ]

- 1. Різновид това-ру (продукту), що має певні, лише йому при-таманні якісні ознаки. 2. Изновид культиво-ваної рослини. 3. У широкому розумінні - розряд, якість, якісний різновид чого-не-будь.



 

Created/Updated: 25.05.2018

';