special

Економічна енциклопедія. Літера П

ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ ІНАЛОГОВАЯ ИНСПЕКЦИЯ]

-Див. Інспекція податкова.

ПОДАТКОВА КВОТА [НАЛОГОВАЯ КВОТА]

- податкова ставка, виражена у процентах до доходу платника податків.

ПОДАТКОВА МІЛІЦІЯ [НАЛОГОВАЯ МИЛИЦИЯ]

- державна організація, служба, функцією якої є сприяння діяльності подат-кової інспекції, виявлення і притягнення до відповідальності найбільш злісних неплат-ників податків.

ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА [НАЛОГОВАЯ ПОЛИТИКА]

- система заходів, які прово-дяться державою в оподаткуванні. Вона включає види податків, величину податко-вих ставок, встановлення об'єктів і суб'єктів оподаткування, визначення податкових пільг.

ПОДАТКОВА СИСТЕМА [НАЛОГОВАЯ СИСТЕМА]

- сукупність податків, форм і методів оподаткування, збирання і викорис-тання податків, податкових органів, які зап-роваджені в країні.

ПОДАТКОВА СТАВКА [НАЛОГОВАЯ СТАВКА]

- величина податку в розрахунку на одиницю оподаткування: величина податку з одиниці земельної площі, ваги, кількості товару, частка від вартості об'єкта оподат-кування тощо. Якщо податок стягується з доходів у грошовому виразі, то П.с. встанов-люється у вигляді грошової суми за один об'єкт (напр., транспортний засіб). Розріз-няють тверді, пропорційні, прогресивні П.с.

ПОДАТКОВА СТАВКА ПРОГРЕСИВНА [НАЛОГОВАЯ СТАВКА ПРОГРЕССИВНАЯ]

- податкова ставка, що являє собою процент, який збільшується зі збільшенням оподат-ковуваного доходу.

ПОДАТКОВА СТАВКА ПРОПОРЦПША [НАЛОГОВАЯ СТАВКА ПРОПОРЦИОНАЛЬНАЯ]

- податкова ставка, що являє собою сталий відсоток від доходу, який оподатковується.

ПОДАТКОВА СТАВКА ТВЕРДА [НАЛОГОВАЯ СТАВКА ТВЕРДАЯ]

- податкова став-ка. що являє собою конкретну суму, яка не залежить від величини доходу.

ПОДАТКОВЕ ЗАКОНОДАВСТВО [НАЛОГОВОЕ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВО]

- сукупність юридичних, правових норм, які встановлю-ють у країні види податків, податкові став-ки, порядок сплати податків, а також виз-начають податкові пільги. Л.з. регулює від-носини між платниками податків і тими, хто стягує податки, встановлює порядок виник-нення, зміни і порядок припинення подат-кових зобов'язань, визначає подактові сан-кції. Як правило, П.з. належить до компе-тенції вищих законодавчих органів країни, але деякі норми податкового регулювання визначаються й вищими виконавчими ор-ганами: урядом і Міністерством фінансів.



 

Created/Updated: 25.05.2018

';