special

Економічна енциклопедія. Літера Д

ДОВІЛЬНІ ВИТРАТИ [ПРОИЗВОЛЬНЫЕ ИЗДЕРЖКИ]

- неплановані додаткові витрати (здебільшого суб'єктивного характеру). Д.в. залежать від персональних рішень ке-рівництва організації, фірми, установи.

ДОВІРЕНА ОСОБА [ДОВЕРЕННОЕ ЛИЦО]

- особа, яка уповноважена іншою особою (довірителем) здійснювати від Імені остан-ньої певні дії, підприємницькі операції, заз-начені у договірному документі на ім'я дові-реної особи.

ДОВІРЕНІСТЬ [ДОВЕРЕННОСТЬ]

- доку-мент, яким довіряюча особа (довіритель) зас-відчує, що вона уповноважила свого представ-ника (довірену особу) здійснювати від його імені певні, зазначені в документі, дії, підпри-ємницькі операції. Д. складається у письмо-вому вигляді на певний строк, підтверджуєть-ся підписом довірителя і засвідчується печат-кою закладу, підприємства, установи.

ДОВІРЕНІСТЬ БЛАНКОВА [ДОВЕРЕННОСТЬ БЛАНКОВАЯ]

-документ про пере-дачу прав без зазначення довіреної особи.

ДОВІРЧА ВЛАСНІСТЬ [ДОВЕРИТЕЛЬНАЯ СОБСТВЕННОСТЬ]

- власність на майнові цінності, право управляти якими власник (довіритель, засновник) передає іншій особі, яка називається довірчим власником. Такі операції можуть здійснювати Як фізичні (приватні), так і юридичні особи. Довірчі власники мають право розпоряджатися до-віреним їм майном тільки таким чином і в тих межах, які зазначені довірчою угодою. Засновник може доручити довірчому влас-никові передавати доходи від використання Д.в. третій особі, яка називається бенефіці-арієм (вигодопридбавачем). Довірчими вла-сниками можуть бути юридичні органи, опі-куни, опікунські ради.

ДОВІРЧИЙ ВЛАСНИК [ДОВЕРИТЕЛЬНЫЙ СОБСТВЕННИК]

-особа, яка дістала у тим-часову власність майнові цінності від іншої особи - власника з правом керування і роз-порядження цими цінностями, право пере-давати третім особам (бенефіціаріям) таким чином і у тих межах, які визначені установ-чою угодою.

ДОВІРЧІ ОПЕРАЦІЇ [ДОВЕРИТЕЛЬНЫЕ ОПЕРАЦИИ]

- операції банків з керування майном, здійснення інших матеріально-фі-нансових послуг за дорученням клієнтів і в їх інтересах на правах довіреної особи: вико-нання функцій депозитарію (збереження цінних паперів, консультації з питань купів-лі і продажу цінних паперів, нерухомості та ін.); обслуговування процесів продажу облі-гацій клієнта; виконання функцій агента акціонерних компаній; виконання платіж-них функцій тощо.

ДОВІРЧІ ПАЙОВІ ФОНДИ (ДОВЕРИТЕЛЬНЫЕ ПАЕВЫЕ ФОНДЫ]

- кредитно-фі-нансові установи, які здійснюють операції з акумуляції дрібних заощаджень населення і вкладають їх в акції та облігації. Д.п.ф. за своєю організаційною формою не є акціо-нерними товариствами, вони мобілізують свій капітал шляхом продажу паїв, які дають право на пропорційну частку в доході.

ДОВІРЧО-ОЩАДНІ БАНКИ [ДОВЕРИТЕЛЬНО-СБЕРЕГАТЕЛЬНЫЕ БАНКИ]

- різновид кооперативних банківських установ, які об-слуговують в основному фізичних осіб - на-селення.

ДОВІЧНА СТРАХОВА РЕНТА [ПОЖИЗНЕННО СТРАХОВАЯ РЕНТА]

- стабільні постій-ні виплати страхувальнику до кінця його життя із страхового фонду згідно з умовами страхового договору в разі втрати працез-датності, спричиненої нещасним випадком.



 

Created/Updated: 25.05.2018

';