special

Економічна енциклопедія. Літера А

АМЕРИКАНСЬКИЙ КОРПУС МИРУ [АМЕРИКАНСКИЙ КОРПУС МИРА]

(US PEACE CORPS) - організація, яка надсилає в Украї-ну американських добровольців на тривалий період для надання допомоги (консультації, навчання тощо) в державному управлінні, приватизації, банківській справі, фінансах, сільському господарстві, засобах масової ін-формації, навчанні англійської мови.

АМЕРИКАНСЬКІ ДЕПОЗИТНІ РОЗПИСКИ (АДР) [АМЕРИКАНСКИЕ ДЕПОЗИТНЫЕ РАСПИСКИ (АДР)) (American depository receipt (ADR))

- цінні папери, випущені американ-ськими банками замість іноземних акцій, які знаходяться на зберіганні у цих банках, для того щоб активізувати торгівлю цінними паперами на фондових біржах Америки.

АМІКОШОНСТВО [АМИКОШОНСТВО]

(фр. amicochons, від ami - друг і cochon - свиня) -безцеремонність, панібратство, фамілья-рність, безпардонність.

АМНІСТІЯ [АМНИСТИЯ]

(від грец. amnistia - прощення) - акт найвищого органу дер-жавної влади, що звільняє повністю або час-тково від відбування покарання осіб, засу-джених за вчинені злочини, скорочує їм строк покарання або замінює призначене судом покарання іншим, м'якшим. А. може передбачати зняття судимості, а також при-пинення кримінального переслідування, з-акриття кримінальної справи на будь-якій стадії кримінального процесу. Іноді А. перед-бачає звільнення від стягнень, накладених в адміністративному і дисциплінарному по-рядку, але не звільняє від матеріальної відпо-відальності. А. поширюється лише на ті зло-чини, які сталися до й опублікування. А., як правило, не застосовується до осіб, які вчи-нили особливо тяжкі й небезпечні злочини.

АМОРАЛІЗМ [АМОРАЛИЗМ]

- етичний принцип, що виправдовує егоїзм, індивіду-алізм; негативне ставлення до загальнолюд-ських моральних цінностей.

АМОРАЛЬНИЙ [АМОРАЛЬНЫЙ]

- позбавлений моралі, сорому, беззастережний.

АМОРТИЗАЦІЙНА ТЕОРІЯ СТРАХОВОГО ФОНДУ [АМОРТИЗАЦИОННАЯ ТЕОРИЯ СТРАХОВОГО ФОНДА]

- теорія, згідно з якою джерелом створення страхового фон-ду є витрати виробництва, а не вартість до-даткового прибутку. Тобто страховий фонд створюється подібно до амортизаційного фонду шляхом поступового переходу части-ни вартості засобів виробництва на продукт. Різниця полягає лише в тому, що величина вартості, яка переходить в амортизаційний фонд, залежить від зношування основного капіталу, а та, що переходить у страховий фонд, - від ступеня ризику його втрати.

АМОРТИЗАЦІЙНИЙ ПЕРІОД [АМОРТИЗАЦИОННЫЙ ПЕРИОД]

- економічно доціль-ний термін експлуатації основних фондів, який визначається залежно від їх видів і груп з урахуванням морального зношення, умов експлуатації та інших факторів. У за-гальному випадку А. ге. означає величину, зворотну річній нормі амортизації. Див. також Амортизація.



 

Created/Updated: 25.05.2018

';