special

Управління спецпроектами (конспект лекцій НУДПСУ)

5.5. Поняття про шлях

Одне з найважливіших понять сітьового графіка - поняття шляху.

Шлях - будь-яка послідовність робіт, у якій кінцева подія кожної роботи збігається з початковою подією наступної за нею роботи. Серед різних шляхів сітьового графіка найбільший інтерес представляє повний шлях - будь-який шлях, початок якого збігається з вихідною подією мережі, а кінець - із завершальною подією.

Найбільш тривалий повний шлях у сітьовому графіку називається критичним. Критичними називаються також роботи і події, що знаходяться на цьому шляху.

На сітьовому графіку (рис.5.6.) критичний шлях проходить через роботи (1;2), (2;5), (5;6), (6;8) і дорівнює 16. Це означає, що всі роботи будуть закінчені за 16 одиниць часу. Критичний шлях має особливе значення в системі СПУ, тому що роботи цього шляху визначать загальний цикл завершення всього комплексу робіт, планованих за допомогою сітьового графіка. Знаючи дату початку робіт і тривалість критичного шляху, можна установити дату закінчення всієї програми. Будь-яке збільшення тривалості робіт, що знаходяться на критичному шляху, затримає виконання програми.

Критичний шлях

Рис. 5.6. Критичний шлях

На стадії управління і контролю над ходом виконання програми основна увага приділяється роботам, що знаходяться на критичному шляху, або які в силу відставання попали на критичний шлях. Для скорочення тривалості проекту необхідно в першу чергу скорочувати тривалість робіт, що лежать на критичному шляху.



 

Created/Updated: 25.05.2018

';